RADOSŤ DETÍ JE PRE HASIČOV PRVORADÁ

MYŠLIENKA MEDZINÁRODNÉHO DŇA DETÍ VZNIKLA NA SVETOVEJ KONFERENCII PRE BLAHO DETÍ A PRÁVE ÚPRIMNÁ RADOSŤ TÝCH NAJMENŠÍCH INŠPIROVALA DOBROVOĽNÝCH HASIČOV Z ORAVSKEJ POLHORY A RABČE. PRE NIEKOĽKO STOVIEK DETÍ PRIPRAVILI NEZABUDNUTEĽNÝ DEŇ PLNÝ ATRAKCIÍ.

ORAVSKÍ HASIČI PRIPRAVILI PRE VŠETKÝCH UKÁŽKU HASIČSKEJ TECHNIKY. ATRAKTÍVNOU PRE DIVÁKOV BOLO OBOZNÁMENIE SA S VYBAVENÍM HASIČSKÝCH ÁUT. PRE DETI BOLI PRIPRAVENÉ AJ SÚŤAŽE VĎAKA, KTORÝM MOHLI ZÍSKAŤ SLADKÉ ODMENY. TAKISTO SI MOHLI VYSKÚŠAŤ HASIČSKÉ OBLEČENIE, PRILBY ČI ZDRAVOTNÍCKU VÝBAVU. KAŽDÉMU ÚČASTNÍKOVI POSKYTLI AJ ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE O PRÁCI HASIČOV.

ATMOSFÉRU SPESTRILI AJ KULTÚRNE VYSTÚPENIA ORAVSKÝCH FOLKLÓRNYCH SKUPÍN. V ZÁVERE PRIPRAVILI UKÁŽKU HASENIA POŽIARU A HASIČSKÉ ÚTOKY.

ČLENOVIA DOBROVOĽNÉHO HASIČSKÉHO ZBORU SI ZA CELÉ DOPOLUDNIE VYSLÚŽILI DLHOTRVAJÚCI POTLESK. PODUJATIE BOLO VÝBORNOU PRÍLEŽITOSŤOU PRIBLÍŽIŤ DEŤOM A MLÁDEŽI NÁROČNÚ A ZODPOVEDNÚ PRÁCU HASIČOV, PRE KTORÝCH JE PRVORADÉ HESLO “BOHU NA SLÁVU, NÁRODU NA CHVÁLU, BLÍŽNEMU NA POMOC.”

O autorovi

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.