SPOLOČNOSŤ KLAUKE SLOVAKIA OSLÁVILA UŽ 15. VÝROČIE

SPOLOČNOSŤ KLAUKE SLOVAKIA OSLÁVILA UŽ 15. VÝROČIE SVOJHO PÔSOBENIA. HISTÓRIU NA SLOVENSKU ZAČALA EŠTE AKO FIRMA „UTILUX“ S NECELÝMI ŠTYRMI DESIATKAMI ZAMESTNANCOV. V SÚČASNOSTI ICH NA ORAVE ZAMESTNÁVA NIEKOĽKO STOVIEK.

V ROKU 2005 DOŠLO K ROZHODNUTIU POSTAVIŤ NOVÚ VÝROBNÚ HALU PRE VÝROBU KONEKTOROV A KOVOVÝCH VÝLISKOV V DOLNOM KUBÍNE – ČASTI MOKRAĎ. BOLI TAK VYMENENÉ PRENAJATÉ VÝROBNÉ A ADMINISTRATÍVNE PRIESTORY ZA VLASTNÉ INVESTOVANÍM DO VÝSTAVBY DVOCH NOVÝCH HÁL O CELKOVEJ VÝMERE 11 000 M2. OD ROKU 2008 PREZENTUJE SPOLOČNOSŤ SVOJE VÝROBKY POD ZNAČKOU KLAUKE, KEDY BOLA ODKÚPENÁ LÍDROM NA TRHU SPOJOVACIEHO MATERIÁLU A NÁRADIA PRE ENERGETIKU A ELEKTROTECHNIKU – FIRMOU „GUSTAV KLAUKE GMBH“, KTORÁ JE SÚČASŤOU AMERICKEJ KORPORÁCIE „TEXTRON“.

V SÚČASNOSTI FIRMA ZAMESTNÁVA VIAC AKO 400 ZAMESTNANCOV. TÍTO SA PODIEĽAJÚ NA VÝROBE KONEKTOROV, VÝLISKOV, KÁBLOVÝCH ZVÄZKOV A ŠPECIALIZOVANÝCH ELEKTROTECHNICKÝCH KOMPONENTOV PRE RÔZNE ODVETVIA PRIEMYSLU. OKRÚHLE VÝROČIE FIRMY SI PRIPOMENULI NA SLÁVNOSTNEJ CEREMÓNII ZA ÚČASTI VEDENIA SPOLOČNOSTI. OKREM KULTÚRNEHO PROGRAMU BOLA PRIPRAVENÉ AJ POHOSTENIE ČI TANEČNÁ ZÁBAVA.

OKRUH ZÁKAZNÍKOV KLAUKE SLOVAKIA SA NEUSTÁLE ROZRASTÁ A V SÚČASNOSTI DOŇ PATRIA VIACERÍ POPREDNÍ VÝROBCOVIA Z OBLASTI BIELEJ TECHNIKY A AUTOMOTIVE.

O autorovi

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.