ŤAŽKÁ PRÁCA SPOJILA FURMANOV

ŤAŽKÁ PRÁCA, ALE I LÁSKA KU KOŇOM SPOJILA DVADSAŤ DVA FURMANOV NA NOVOTSKÝCH FURMANSKÝCH DŇOCH. TRINÁSTY ROČNÍK SA NIESOL OPÄŤ V ZNAMENÍ FAŠIANGOV, ZRUČNÝCH FURMANOV A DOBREJ ZÁBAVY. POSTARALI SA O ŇU NAJMÄ ORGANIZÁTORI – OBEC NOVOŤ, DRUŽSTVO AGROVEX NOVOŤ A ŠTÁTNE LESY SR.

UKÁZAŤ NÁROČNÚ PRÁCU FURMANOV TISÍCKAM NÁVŠTEVNÍKOM A ZVIDITEĽNIŤ SILU KONÍ SA DARÍ VĎAKA DLHOROČNEJ SNAHE ORGANIZÁTOROV, PRE KTORÝCH JE PODUJATIE UŽ MIESTNOU TRADÍCIOU. AJ NAPRIEK NÁROČNEJ PRÍPRAVE SVOJ ZÁVÄZOK PRIPRAVIŤ ČO NAJLEPŠIE PODMIENKY PRE VŠETKÝCH SPLNILI AJ TENTO ROK.

MEDZI SÚŤAŽIACIM NECHÝBALI PRAVIDELNÍ ÚČASTNÍCI, KTORÍ TU KAŽDOROČNE PRICHÁDZAJÚ. ORAVU ZASTUPOVALO 17 FURMANOV. NA ŠTART SA POSTAVIL AJ JEDEN ČECH. SVOJE SILY SI OPÄŤ ZMERALI V TROCH DISCIPLÍNACH. NAJŤAŽŠIA A PRE DIVÁKOV NAJATRAKTÍVNEJSŠIA BOLA SILOVÁ DISCIPLÍNA, KDE KONE ŤAHALI ŤAŽKÉ BRVNO NIEKOĽKO METROV. BUJARÝ POTLESK A POVZBUDZOVANIE MNOHÝCH DIVÁKOV BOL PRE NICH PATRIČNOU ODMENOU.

NAJLADŠÍM ÚČASTNÍKOM BOL 15-ROČNÝ DOMINIK PAĽOVČÍK Z LOMNEJ. KU KOŇOM HO PRIVIEDOL OTEC. DOMINIK SA TEJTO ZÁĽUBE VENUJE VO SVOJOM VOĽNOM ČASE.

SAMOZREJMOSŤOU BOLI AJ TENTO ROK SPRIEVODNÉ ATRAKCIE. LÁKADLOM PRE DETI A DOSPELÝCH TAK BOLI UKÁŽKY LESNEJ PEDAGOGIKY ČI POĽNOHOSPODÁRSKYCH STROJOV. VYHĽADÁVANÉ BOLI AJ PSIE ZÁPRAHY A CHUTNÉ OBČERSTVENIE V PODOBE MNOHÝCH ŠPECIALÍT.

PRE VŠETKÝCH FURMANOV, KTORÍ PRACUJÚ S KOŇMI V LESE, VŠAK BOLI NOVOTSKÉ FURMANSKÉ DNI DOBROU PRÍLEŽITOSŤOU NA ZÍSKANIE NOVÝCH SKÚSENOSTÍ A ZÁROVEŇ PRÍJEMNÝ ČAS NA SPOLOČNÉ STRETNUTIE. PRVÉ MIESTO V SÚŤAŽI RÝCHLOSTI ZÍSKAL MILAN ŠEFČÍK Z VITANOVEJ. SÚŤAŽ ZRUČNOSTI A SILOVÚ SÚŤAŽ JEDNOZNAČNE OVLÁDOL JÁN HLINA ZO ZÁBIEDOVA. JEHO KÔŇ ŠIMON PREUKÁZAL SVOJE KVALITY NAPLNO.

O autorovi

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.