TITUL „DEDINA ROKA 2017“ ZÍSKALA ORAVSKÁ POLHORA

VÍŤAZOM NÁRODNEJ SÚŤAŽE DEDINA ROKA 2017 SA STALA ORAVSKÁ POLHORA, KTORÁ VYHRALA SPOMEDZI 20 ZÚČASTNENÝCH DEDÍN. SÚŤAŽ VYHLASUJE MINISTERSTVO ŽIVOTNÉHO PROSTREDIA. VÍŤAZNÁ OBEC PREZENTOVALA PRÍKLADNÝ ROZVOJ SAMOSPRÁVY VO VIACERÝCH OBLASTIACH. V BUDÚCOM ROKU BUDE REPREZENTOVAŤ SLOVENSKÚ REPUBLIKU V 15. ROČNÍKU SÚŤAŽE O EURÓPSKU CENU OBNOVY DEDINY.NOVÝ TITUL V ORAVSKEJ POLHORE AJ PATRIČNE OSLÁVILI.

HODNOTIACA KOMISIA POSUDZOVALA SLOVENSKÉ OBCE V DUCHU MOTTA AKTUÁLNEHO ROČNÍKA EURÓPSKEJ SÚŤAŽE „MYSLIEŤ DOPREDU“. NAJSEVERNEJŠIA DEDINA SLOVENSKA UŽ ROKY UPRIAMUJE POZORNOSŤ NA PROGRESÍVNY ROZVOJ A PRITOM NEZANEDBÁVA ANI MIESTNE TRADÍCIE. ORAVSKÁ POLHORA JE ZNÁMA GAJDOŠSKOU A PASTIERSKOU KULTÚROU, KTORÉ TU ZACHOVÁVAJÚ VĎAKA MNOHÝM KULTÚRNYM PODUJATIAM. SÚČASNE SA ROZVÍJA NA EKONOMICKEJ ČI SOCIÁLNEJ ÚROVNI. OBEC POD BABOU HOROU VYUŽÍVA SVOJ POTENCIÁL NAPLNO AJ VĎAKA ROZVOJU CESTOVNÉHO RUCHU A CEZHRANIČNEJ SPOLUPRÁCE.

OBEC SI Z RÚK MINISTRA ŽIVOTNÉHO PROSTREDIA SR A ZÁSTUPCOV VYHLASOVATEĽOV SÚŤAŽE PREVZALA OCENENIE POČAS SLÁVNOSTNÉHO CEREMONIÁLU. OCENENÉ V NÁRODNEJ SÚŤAŽI BOLI AJ ĎALŠIE OBCE. NA DRUHOM MIESTE SKONČILA OBEC ZEMNÉ V OKRESE NOVÉ ZÁMKY A TRETIE MIESTO ZÍSKALA OBEC BLATNICA V OKRESE MARTIN.

SÚČASŤOU PROGRAMU BOL AJ SPRIEVODNÝ KULTÚRNY PROGRAM, KDE NECHÝBALI FOLKLÓRNE VYSTÚPENIA ČI PREZENTÁCIA REMESELNEJ VÝROBY.

VÝHERCOVI GRATULUJEME A DO ĎALŠÍCH ROKOV PRAJEME VEĽA NOVÝCH ÚSPECHOV. NIE NADARMO SA HOVORÍ „NA ORAVE DOBRE, NA ORAVE ZDRAVO“.

O autorovi

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.