V Ružomberku sa uskutoční najväčšie šachové podujatie CHESSFEST 2015

RUŽOMBEROK (18. mája 2015) – Približne 600 účastníkov zavíta nasledujúci víkend do Ružomberka, kde sa od 22. do 24. mája v Športovej hale Koniareň uskutoční hneď štvorica celoslovenských šachových podujatí pod spoločným názvom CHESSFEST 2015. Milovníci kráľovského športu sa stretnú na Majstrovstvách SR 2015 v RAPID šachu družstiev mladších žiakov, Majstrovstvách SR 2015 v RAPID šachu družstiev starších žiakov, Majstrovstvách SR chlapcov a dievčat v RAPID šachu v kategóriách do 8, 10, 12, 14, 16 a 20 rokov a na XVIII. ročník šachového turnaja o pohár primátora mesta Ružomberok OPEN Ružomberok 2015.

Okrem Slovenska organizátori očakávajú účasť šachistov z Českej republiky a Poľska informoval o tom riaditeľ podujatia Marek Zelnický.

Účastníci sa môžu tešiť hneď na niekoľko zaujímavých noviniek. „Vôbec prvýkrát v šachovej histórii Slovenska budeme na našej internetovej stránke chessfest.sachrbk.sk online prenášať živé prenosy zo šachových turnajov. Tí, ktorí sa z nejakých dôvodov nebudú môcť zúčastniť, budú môcť zažiť neopakovateľnú atmosféru z podujatia aj z pohodlia domova,“ informoval Marek Zelnický. Do nedeľňajšieho tradičného turnaja OPEN Ružomberok sa môže zapojiť aj široká verejnosť, tento rok si za stôl so šachovnicou sadne napríklad aj známy slovenský raper Suvereno, ktorý v sobotu aj odovzdá ceny víťazom.

Pre víťazov sú okrem pohárov a finančných cien pripravené aj ceny od top partnera podujatia, spoločnosti AquaRelax Dolný Kubín a generálneho partnera mesta Ružomberok. Záštitu nad turnajom prevzal Michal Slašťan, viceprimátor Ružomberka a poslanec VÚC Žilina, odborným garantom podujatia je primátor mesta Ružomberok Igor Čombor.

Viac informácii je na stránke podujatia http://chessfest.sachrbk.sk.

 

Text: V.B. / press ŠK Ružomberok

foto: ŠK Ružomberok

 

Kontakt pre médiá:

Marek Zelnický, riaditeľ podujatia (email: marek@sachrbk.sk, tel.: 0907 – 390 407).

O autorovi

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*