V ZUBROHLAVE OCENILI „VIDIECKE ŽENY ROKA“

V OBCI ZUBROHLAVA SA V RÁMCI SVETOVÉHO DŇA VIDIECKYCH ŽIEN KONAL 14. ROČNÍK SÚŤAŽE VIDIECKA ŽENA ROKA – LÍDERKA 2015. TENTO ROK BOLO NOMINOVANÝCH 14 ŽIEN V ŠTYROCH KATEGÓRIÁCH.

VIDIECKY PARLAMENT NA SLOVENSKU VYHĽADÁVA AKTÍVNE ŽENY, KTORÉ VÝRAZNOU MIEROU PRISPIEVAJÚ K ROZVOJU KRAJINY V RÔZNYCH OBLASTIACH ŽIVOTA. V KATEGÓRII ŽENA – AKTIVISTKA BOLA OCENENÁ ANNA VEREŠOVÁ. V ĎALŠEJ KATEGÓRII ŽENA – POLITIČKA SI UZNANIE ODNIESLA MÁRIA LACHKOVIČOVÁ. OCENENIE ŽENA – PODNIKATEĽKA ZÍSKALA IRENA GEREGOVÁ. ŽENA – REMESELNÍČKA SA STALA BOŽENA TOMANOVÁ.

SÚČASŤOU PROGRAMU BOLA AJ KONFERENCIA, KULTÚRNE VYSTÚPENIA FOLKLÓRNYCH SKUPÍN A ĽUDOVÝCH HUDIEB Z ORAVY AKO I PREZENTÁCIA CECHU SLOVENSKÝCH GAJDOŠOV Z ORAVSKEJ POLHORY. PRÍTOMNÝCH OSLOVILI I ZÁSTUPCOVIA VÝZNAMNÝCH INŠTITÚCIÍ A ORGANIZÁCIÍ.

PRIPRAVENÁ BOLA I PREZENTÁCIA O NEZVYČAJNOM ŽIVOTE RODÁČKY ZO ZUBROHLAVY ANNY POSPÍCHALOVEJ. NECHÝBALI ANI ORAVSKÍ REMESELNÍCI SO SVOJIMI TRADIČNÝMI VÝROBKAMI. NA ZÁVER PODUJATIA ODOVZDALI ORGANIZÁTORI „ĎAKOVNÉ LISTY“ AJ AKTÍVNYM ŽENÁM ZO ZUBROHLAVY. SÚŤAŽ SA KONALA POD ZÁŠTITOU EUROPOSLANKYNE JANY ŽITŇANSKEJ A ŽUPANA ŽILINSKÉHO SAMOSPRÁVNEHO KRAJA JURAJA BLANÁRA V SPOLUPRÁCI S PARTNERMI V ZUBROHLAVE.

O autorovi

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.