VÝSTAVBA R3 BY SA MALA ZAČAŤ NA ORAVE KONCOM BUDÚCEHO ROKA

TÉMY AKO VEREJNÉ OBSTARÁVANIE, EXEKÚCIE, ALE I BOJ S NEZAMESTNANOSŤOU REZONOVALI NA DISKUSII SO ZÁSTUPCAMI POLITICKÉHO ŽIVOTA. PODPREDSEDA PARLAMENTU BÉLA BUGÁR SPOLU S MINISTERKOU SPRAVODLIVOSTI LUCIOU ŽITŇANSKOU A POSLANCAMI NÁRODNEJ RADY ROKOVALI NA ORAVE S PRIMÁTORMI, STAROSTAMI, PODNIKATEĽMI, SUDCAMI ALE I ŠIROKOU VEREJNOSŤOU.

V KOALÍCII SPÔSOBIL PRESTUP POSLANCOV #SIETE ANDREJA HRNČIARA, IGORA JANCKULÍKA, MARTINA FEDORA, EDUARDA ADAMČÍKA A KATARÍNY CSÉFALVAYOVEJ DO KLUBU MOSTA-HÍD ZMENY. PRÁVE TIE OBJASNIL PREDSEDA STRANY BÉLA BUGÁR V ÚVODE SVOJHO PRÍHOVORU. POZNAMENAL, ŽE NOVÉ POLITICKÉ ZOSKUPENIE SPÁJA PROGRAMOVÁ ZHODA. PRÍTOMNÝM VYSVETLILI VZNIKNUTÚ SITUÁCIU AKO I ĎALŠIU SPOLUPRÁCU AJ PIATI POSLANCI. MOST-HÍD MÁ V SÚČASNOSTI V PARLAMENTE 15 POSLANCOV ROVNAKO AKO SNS.

OSOBITNOU KAPITOLOU DISKUSIE BOLI CESTY, KTORÉ TRÁPIA AJ ORAVU DLHŠIU DOBU.

MINISTERKA LUCIA ŽITŇANSKÁ OBJASNILA PRIPRAVOVANÉ ZÁKONY, KTORÉ BY PODĽA NEJ MALI PRINIESŤ POZITÍVNE ZMENY VO VIACERÝCH OBLASTIACH.

PRIESTOR NA OTÁZKY DOSTALI AJ ÚČASTNÍCI. K PROBLEMATIKE VEREJNÉHO OBSTARÁVANIA A POTREBY ZMENY SYSTÉMU SA VYJADROVALI NAJMÄ ZÁSTUPCOVIA SAMOSPRÁV. PODNIKATEĽOV ZAUJÍMALA LEPŠIA VYMOŽITEĽNOSŤ PRÁVA. TÉMA ROZHOVORU SA ZVRTLA AJ KU KAUZE BAŠTERNÁK. ODZNELI I OTÁZKY K ZVYŠOVANIU BEZPEČNOSTI V KRAJINE, DÔCHODKOV, ČI NEVYHNUTNEJ REFORMY V ŠKOLSTVE.

VÝSLEDKOM STRETNUTIA BOLI AJ MNOHÉ ĎALŠIE PODNETNÉ NÁVRHY AKO ZEFEKTÍVNIŤ PROSPERITU ORAVSKÉHO REGIÓNU.

O autorovi

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.