fbpx

Cyklobusy ARRIVA od soboty dostupné už v piatich regiónoch

2023_06_02_ARRIVA_Cyklobus

V sobotu 3. júna sa cyklobusy ARRIVA vrátia do obľúbených turistických destinácií na Orave, Liptove, Zemplíne a Tokaji. Spolu so Záhorím, kde sa sezóna otvorila už na konci apríla, tak dopravca pokryje službou rozšírenej kapacity prepravy bicyklov počas víkendov už päť regiónov.

Víkendové cyklobusy ARRIVA vybavené nosičmi pre 6 bicyklov môžu cestujúci využívať na vybraných linkách na Orave, Liptove, Zemplíne, Tokaji a Záhorí vďaka spolupráci s objednávateľmi, ktorými sú Bratislavský, Žilinský a Košický samosprávny kraj. Záujem o túto službu, ktorá umožňuje kombinovať verejnú a zdravú individuálnu dopravu aj pre rodiny s deťmi a ďalšie skupiny cestujúcich, rastie najmä počas slnečných a teplých dní. Preto napríklad spoločnosť ARRIVA Michalovce zaviedla povinnosť telefonickej rezervácie prepravy bicyklov deň vopred. V ostatných regiónoch je preprava bicykla na spojoch obsluhovaných autobusmi ARRIVA s cyklonosičom bez rezervácie a do vyčerpania kapacity. V Bratislavskom kraji môžu cestujúci prepravovať bicykle aj v autobusoch bez nosičov na každom regionálnom spoji mimo dopravnej špičky, v takom prípade je však kapacita obmedzená na maximálne 2 bicykle.

„S blížiacim sa letom sa zvyšuje aj záujem našich cestujúcich o cyklobusy ARRIVA. Kombinácia pekného počasia, atraktívnych destinácií a možnosti aktívne tráviť voľný čas s rodinou či priateľmi spôsobuje, že stále viac ľudí objavuje tento spôsob kombinovanej dopravy. Preto aj v tejto sezóne počítame s tým, že cyklobusy ARRIVA prilákajú nielen našich stálych zákazníkov, ale oslovia aj ďalších, ktorí chcú spoznávať krásy Slovenska zo sedačky bicykla,“ povedal Peter Stach, hovorca spoločností ARRIVA na Slovensku.

Cyklobusy vybavené cyklonosičmi premávajú počas víkendov a sviatkov na spojoch označených piktogramom bicykla. Podrobné informácie o podmienkach prepravy bicyklov nájdu cestujúci na stránkach jednotlivých dopravných spoločností ARRIVA:

Bratislavský kraj (Záhorie) – ARRIVA Mobility Solutions

Žilinský kraj (Orava, Liptov) – ARRIVA Liorbus

Košický kraj (Zemplín, Tokaj) – ARRIVA Michalovce

Leave a comment