fbpx

Dolnokubínski športovci budú mať novú tartanovú dráhu

Dolný Kubín, 21. januára 2020 –  Dolnokubínski športovci budú mať novú tartanovú dráhu. Mestu sa podarilo na jej vybudovanie získať dotáciu od Slovenského atletického zväzu (SAZ) vo výške 200-tisíc eur.  Spoluúčasť samosprávy bude 133 333 eur.

„V našom meste sa nachádza mnoho talentovaných a úspešných atlétov, ktorým chýba tartanová dráha, kde by mohli trénovať a pretekať. Som preto veľmi rád, že sa nám to vďaka dotácii zo SAZ podarí zrealizovať a vytvoríme im kvalitné podmienky,“ povedal Matúš Lakoštík, viceprimátor mesta.

V dolnooravskej metropole by sa mal do roku 2021 postaviť 400-metrový tartanový ovál zo štyrmi dráhami a šiestimi v cieľovej rovinke. „Teraz sa bude riešiť príprava a spracovanie projektovej dokumentácie a realizácia verejného obstarávania na realizátora rekonštrukcie. Mesto má plán zrealizovať práce na atletickom ovále do konca roka 2021,“ ozrejmil Jaroslav Lupák z TJ Orava Dolný Kubín.

Atletická dráha a priľahlé atletické sektory sa nachádzajú na letnom štadióne v Dolnom Kubíne. Ten je zároveň jediným v regióne Oravy, kde sa dá trénovať a organizovať atletické preteky. Najbližší atletický štadión s umelým povrchom sa nachádza až v Banskej Bystrici. „Na zrekonštruovanej atletickej dráhe a priľahlých atletických sektoroch bude možné organizovať kvalitné tréningy, sústredenia, preteky tak pre mládež, ako aj dospelých nielen v rámci regiónu, ale aj v rámci Slovenska,“ vysvetlil Lupák.

Zároveň dodal, že v minulosti už boli Dolnokubínčania k vybudovaniu dráhy veľmi blízko. No v tom období nastala finančná kríza. Aj napriek komplikáciám Jaroslav Lupák na myšlienku tartanovej dráhy nezanevrel.

SAZ schválil podporu 23 žiadateľom, pričom na projekty vyčlení dohromady 5,45 milióna eur. „Päť miliónov je príspevok od vlády, o ďalších 450-tisíc eur navýšil sumu SAZ z vlastných prostriedkov na investície z rozpočtov na roky 2020 a 2021,“ informoval generálny sekretár SAZ Vladimír Gubrický.

Leave a comment