fbpx

Zostať doma nemusí byť nuda – Spoznaj kraj !

Ferrata

(Žilina, 28.06. 2021)

 

Počas leta spúšťa krajská organizácia cestovného ruchu Žilinský turistický kraj druhý ročník súťaže s názvom Spoznaj kraj, ktorej cieľom je zvýšiť návštevnosť atraktivít Žilinského kraja, podporiť kultúrne inštitúcie a tiež podnikateľské subjekty v cestovnom ruchu.

 

Ak ste sa zapojili do súťaže minulý rok, zaujať vás môžu nové miesta v zozname.

 

„V tomto roku sme zaradili do súťaže aj horské chaty. Milovníci turistiky tak môžu dostať pečiatku na Chate pod Chlebom, Chate pod Suchým, Chate na Grúni v Malej Fatre, v Žiarskej chate na Liptove a v Ťatliakovej chate v Západných Tatrách na Orave“, povedala výkonná riaditeľka KOCR  Iveta Chabadová.

 

Môžete sa tešiť aj na ďalšie tipy na výlety. Zoberte rodinu a zistite viac o živote  Keltov v Archeoskanzene Havránok nad Liptovskou Marou a užite si krásny výhľad na priehradu.

Skvelým výletom pre deti je podzemné staré banské dielo Medvedia štôlňa v Žiarskej doline na Liptove.

Zábavu zažijete aj v Turci vo Valčianskej doline. Požičajte si bicykel, kolobežku a prevezte sa krásnymi cyklotrasami v okolí alebo vyskúšajte ďalšie atrakcie v stredisku.

 

Pre odvážnych milovníkov adrenalínu je tiež jedno špeciálne miesto v zozname. Adrenalín sa do žíl vyplaví počas výstupu ferratovým chodníkom na Martinské hole.  Na rýchlejší zjazd späť využite kolobežky.

Ak chcete svoje deti obohatiť o nové poznatky aj počas prázdnin, prejdite sa obdobím praveku až po obdobie kozmických letov vo Vlastivednom múzeu v Krásne nad Kysucou.

 

Navštívte minimálne 7 miest zo zoznamu a zapojte sa do súťaže o skvelé ceny. Na výber je až 50 úžasných miest v Žilinskom kraji, ktoré stoja za návštevu.

Neváhajte sa zapojiť,  Žilinský kraj vám ponúka mnohé pekné miesta a odmení vás nezabudnuteľnými  zážitkami.

Súťaž trvá od 1.7.2021 do 30.9.2021.

 

Hrá sa o bicykle, pobyty, vstupy, skipasy a adrenalínové zážitky v kraji.

 

Bližšie informácie k súťaži nájdete na stránke www.spoznajkraj.sk